Tak je to tu! Po 2 rokoch čakania sa vracia Slovenská WikiKonferencia – stretnutie slovenskej komunity Wikimédie! Podobne ako v 2015, aj teraz nás bude hostiť konferencia OSSConf v Žiline. Stretneme sa 9.12.2017 na Fakulte riadenia a informatiky (FRI) Žilinskej univerzity.

OSSConf je už tradičná slovenská konferencia – tohto roku prebehne už 9. ročník. OSSConf sa zameriava na oblasť otvoreného softvéru vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Program je rozdelený do viacerých tematických sekcií (tokto roku sú zatiaľ potvrdené LaTeX a jeho priatelia, Wikimedia, Vývoj OSS, Open GIS & Open Data, OSS vo vzdelávani, Open Hardware. Jej atmosféra sa počas rokov vyvíja, napr. v poslednom čase sa posilnila sekcia Latexu, konferencia tiež naberá viac študentský ráz.

Sme veľmi vďační organizátorom OSSConf za poskytnutie priestoru  v rámci svojej konferencie a za takú hladkú a priamu spoluprácu. Podobne sme spolupracovali už v roku 2015, keď sme zorganizovali 1. slovenskú WikiKonferenciu. Organizátori OSSConf boli vždy ochotní pomôcť; a to aj vtedy keď všetkých tlačil čas.

Spoločná konferencia má výhody pre všetkých účastníkov. My, Wikimediáni, budeme radi, keď sa o myšlienkach a aplikáciách slobodného vzdelávania dozvedia ľudia z programátorského sveta. Koniec koncov, v rámci wikimédie sa programovanie zíde. Vďaka študentskému rázu konferencie budeme môcť predstaviť zaujímavé nápady na bakalárske a magisterské práce; možno sa aj niektorí učitelia inšpirujú projektom Študenti píšu Wikipédiu.

Tak wikimediáni ako aj ostatní účastníci OSSConf – všetci prídeme do prostredia, ktoré je o krok ďalej od nášho bežného sveta. Vďaka tomuto malému, ale predsa zreteľnému, rozdielu sa budeme môcť pozrieť na celú tematiku aj z inej perspektívy a rozšíriť si tak obzory. Keď sa to tak vezme, všetci máme vášeň pre otvorenú kultúru – či už vzdelávanie, softvér, údaje alebo hardvér.

Celú našu rodinu wikimédie – aktívnych prispievateľov, organizátorov, programátorov aj čitateľov – preto pozývame do Žiliny na WikiKonfrenciu (9.12.) a zároveň na OSSConf (9.-10.12)!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *